Glutatyon Nedir?

Glutatyon, karaciğer tarafından üretilen ve serbest radikallerin ve toksinlerin atılmasına yardımcı olan doğal olarak oluşan bir antioksidandır.

Glutatyon tedavisinin faydalarını, ne işe yaradığını ve yan etkilerini kurul sertifikalı dermatolog Rachel Nazarian , MD’ye göre).

Glutatyon tedavisi Nedir?

Lin, “Glutatyon, karaciğerde ve ayrıca sarımsak, soğan, avokado, maydanoz ve kabak gibi birçok meyve ve sebzede bulunan doğal bir bileşiktir” diye açıklıyor. “Karaciğerde, vücudunuz tarafından serbest radikalleri ve toksinleri atmaya yardımcı olmak için kullanılan güçlü bir antioksidandır .” Uygulayıcılar, glutatyonu ağızdan almanın aynı detoksifiye edici sonuçları vermediğini iddia ediyor, çünkü sadece sindirim sisteminiz tarafından emiliyor – dolayısıyla enjeksiyon yöntemi.

Unutulmamalıdır ki, glutatyon enjeksiyonları FDA tarafından onaylanmamıştır – aslında ajans, cilt aydınlatması için güvenli kabul edilen kesinlikle hiçbir enjekte edilebilir madde olmadığı konusunda uyarmaktadır. Ve etkinliğini kanıtlayan hiçbir bilimsel çalışma olmadığından, bu enjeksiyonu tercih etmek tamamen sizin takdirinize bağlıdır.

Glutatyon Enjeksiyonlarının Faydaları

  • Daha güçlü bağışıklık sistemi
  • Artan enerji
  • Daha parlak cilt 

Söz verilen sonuçlar biraz ilgi çekici olmaktan çok daha fazlası: artan enerji, dayanıklılık, vücut detoksifikasyonu ve – en çok ilgilendiğim şey – daha net, daha parlak bir cilt. Ancak bu faydaların bilimsel olarak kanıtlanmadığını unutmayın.

Lin, glutatyon enjeksiyonlarının, kadınların daha fazla enerji, güçlendirilmiş bağışıklık sistemleri, artan cinsel dürtü ve daha parlak, daha beyaz, daha parlak bir cilt (genellikle daha açık tenli olan bir kültürde çekici bir olasılık) gibi sonuçlar bildirdiği Asya’da popüler olduğunu söylüyor. Güya melanin üretiminde gerekli olan tirozinaz enzimini etkisiz hale getiriyor, ancak şu anda bunu kanıtlayacak herhangi bir çalışma yok.

Burada ABD’de bazı savunucular, glutatyonun kanser, AIDS, Parkinson hastalığı ve kronik yorgunluk sendromu olan hastalara yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, detoksifikasyon ve esenlik için sağlıklı hastalarda kullanma pratiği yavaş yavaş daha popüler hale geliyor olabilir.

Glutatyon serum (enjeksiyon) ne işe yarar?

Tüm glutatyon enjeksiyon sürecinin başka herhangi bir aşı veya aşı almaya benzer olduğunu bulmak beni rahatlattı. Hoş olmayan ve biraz acı verici, evet, ama genel olarak, hayal ettiğim kadar travmatik değil.

Lin kollarımı sıvadı, yeterince şişman bir damar aradı ve glutatyonu vücuduma enjekte etti. Hastalarına haftada üç kez 300 ila 600 miligram glutatyon (300 miligram aldım) ile başlamalarını öneriyor. Dört hafta sonra, tedaviler haftada sadece bir kez azaltılabilir ve cilt sonuçları altı ila sekiz hafta içinde beklenir.

Yan etkiler

Belki de tüm deneyimin en korkutucu kısmı, riskleri ve yan etkileri vurgulayan bir feragatname imzalamaktı. Herhangi bir atışta meydana gelebilecek beklenen ağrı, kanama ve morarma dışında, hızlı detoksifikasyon, vücut ağrıları, mide bulantısı, baş ağrıları, hafif ishal ve ateşsiz titreme yaşayabileceğim konusunda da uyarıldım. Cesur olma çabamda, kendime bunları, umarım, nadiren gerçekleşeceğini söylemeye çalıştım, feragatnameyi imzaladım ve her şeyin yolunda gideceğine dair parmaklarımı geçtim… ve çok şükür ki öyle oldu.

Bununla birlikte, ertesi gün akşam, bir yan etki ya da yoğun saatlerde Hollywood ve Highland kavşağını geçmeye çalışmanın sonucu olabilecek büyük bir migren aldım.

Bakım sonrası

Herhangi bir enjeksiyon morarmaya neden olabilir, bu nedenle doktorlar glutatyon aşısı yaptıktan sonra bölgeye buzlanmayı tavsiye eder (şişmeyi azaltmak için 10 ila 20 dakika soğuk bir paket kullanmayı deneyin). Ancak iğne çıkarıldıktan sonra, herhangi bir iyileşme süresi veya ilaç kullanmadan günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Hafif bir baş ağrısı veya herhangi bir ağrı yaşarsanız, reçetesiz satılan ağrı kesiciler yardımcı olacaktır, ancak bir doktorun rehberliğinde alınmalıdır. (kaynak: https://www.byrdie.com/glutathione-injection)

Sisplatin veya diğer benzer kimyasal tedaviye bağlı sinir sistemi semptomlarının önlenmesi.

Canlı Destek
Canlı Destek
Merhaba;
Kristal Evde Sağlık Hizmetleri & Sağlık Kabini'ne Hoşgeldiniz